Bez notebooku se dnes obejde málokdo. Většina výrobců se bohužel svými modely zaměřuje na běžnou podnikovou klientelu a nezohledňuje potřeby horních “deseti tisíc”. S notebookem právě pro tuto skupinu nyní přichází Fujitsu Siemens.

Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us

Odkaz na stránky s podrobnostmi o tomto povedeném počítači najdete níže, takže jen stručně shrnu nejzákladnější parametry. Notebook váží 1 kg a jeho rozměry jsou 29.7 x 21.9 x 2 cm. Baterie by měly být schopné vydržet až 8 hodin provozu. Uživatel má k dispozici Bluetooth 2.0 a 802.11g Wi-Fi. Aby možností připojení nebylo málo, má zabudovanou podporu pro UMTS, EDGE, GPRS, HSDPA a Gigabitový Ethernet. Notebook je “VoIP-ready” – disponuje dvojicí mikrofonů pro lepší zvukovou kvalitu a potlačení šumů. Lahůdkou je scaner otisků prstů, aby se k datům nedostal nikdo nepovolaný.

Srdcem počítače je procesor Intel Core ULV (rychlost zatím Fujitsu Siemens neudává) s chipsetem Intel 945GMS. Displej má úhlopříčku 12.1″ a zvládne rozlišení 1280 x 800. Notebook si můžete osadit pamětí až 1 GB (400 MHz DDR SDRAM).

Za cenu pouhých $ 4,743 jde (i s ohledem na vydařený střízlivý design) o neodolatelnou nabídku, takže nevylučuji, že se na těchto stránkách brzy setkáte s uživatelskou recenzí.

Podrobnější informace o této zdařilé “mašince” najdete zde (anglicky). Produktovou brožuru s technickými údaji si ve formátu PDF můžete stáhnout z této adresy (anglicky).

Zdroj: Fujitsu Siemens

Advertisements